Rekrutacja

Oferta kierowana jest do
wszystkich osób, zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji w zakresie opieki nad ludźmi niesamodzielnymi i chorymi oraz osób, które chcą uzyskać zawód opiekuna medycznego. 

Poziom wykształcenia
zasadnicze, średnie, wyższe. Trzeba mieć ukończone 18 lat.

Tryb prowadzenia zajęć
zajęcia prowadzone będą w trybie zaocznym, w soboty i niedziele. Czas trwania kursu około 9 miesięcy*. Zajęcia odbywać się będą w salach dydaktycznych Polskiej Szkoły Opiekunów Medycznych w Olsztynie ul. Sikorskiego 23 (budynek Wyższej Szkoły Pedagogicznej im J. KorczakaTWP)

Wykładowcy
Zajęcia w naszej szkole prowadzą wyspecjalizowani praktycy między innymi: dr nauk o zdrowiu, pielęgniarki specjalistyczne, psycholog czy fizjoterapeuta.

Pracownie
W wyposażonych w nowoczesny sprzęt do pielęgnacji osób niepełnosprawnych: podnośniki elektryczne i hydrauliczne, pionizatory, łóżka elektryczne, wózki inwalidzkie, chodziki, balkoniki, specjalistyczne fantomy pielęgnacyjne oraz szeroką gamę środków i przyborów do pielęgnacji osób niepełnosprawnych, nauczymy najnowszych metod opieki nad chorym seniorem.

Egzamin zawodowy
Kształcenie kończy się bezpłatnym egzaminem państwowym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, po którego zdaniu słuchacz otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie opiekun medyczny ważny w Unii Europejskiej. 

Dodatkowy kurs

Do podstawowego kształcenia w zawodzie Opiekuna medycznego otrzymacie Państwo mozliwość wzięcia udziału w kursie zawodowym w prezencie!!! (Wartość takiego kursu to około 3000zł)

Dokumenty, jakie trzeba dostarczyć

W celu złożenia dokumentów proszę o telefoniczne uzgodnienie terminu

Dodatkowe informacje
tel: 721-583-163; e-mail: szkola.psom@gmail.com

pobierz podanie o przyjęcie do szkoły

 

* w przypadku ofert specjalnych, czas kształcenia może ulec zmianie.