Szkoła Medyczna Info - dostosowanie łazienki

Autor Agnieszka Walentynowicz | 2016 04 04

Wiele osób kontaktuje się z nami zadając nam pytania dotyczące procedur i sposobów zachowania w kontakcie z podopiecznym, seniorem, Pytacie Państwo o przeróżne rzeczy, postaramy się na nie odpowiadać w miarę możliwości naszych ekspertów. Rozpoczynamy więc cały cykl porad pod tytułem Szkoła Medyczna Info. Na początek kilka porad jak przystosować łazienkę.

Łazienka
Przy planowaniu wyposażenia w łazience, szczególnie usytuowania sedesu i umywalki należy wziąć pod uwagę, że będzie z nich korzystać osoba siedząca na wózku czy krześle sanitarnym. Ważne są nie tylko wysokość i odległości (dostęp) ale także skręt wózka inwalidzkiego oraz przestrzeń jaka jest niezbędna do użycia innego mobilnego sprzętu wspomagającego i pomocniczego.
Przede wszystkim ustalmy jakiej przestrzeni w łazience potrzebuje wózek do wykonania pełnego obrotu (wokół własnej osi), co umożliwi obsługę lub samoobsługę osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim lub krześle sanitarnym. Tak zaplanowana przestrzeń jest optymalna dla wszystkich użytkowników, pełnosprawnych i niepełnosprawnych 

czytaj całość